Vítáme Vás na oficiálních stránkách Paintball Březová. Nepřehlédněte články!!! "Jak si zahrát paintball zadarmo" a "Slevové karty" 
Dobré odpoledne, dnes je pátek 9. června 2023 svátek má: Stanislava Počet přístupů: 375856
Německá verze  
Hledání
Fotoalbum
Odběr novinek
Jméno
Email
Počítadlo
ashrae 62.1api 1104aws d1.1aws download2014 asme standardasme a17.1ASME Y14.5IPC A-610Easme b31.1asme b31.3ASME QEI-1  moncler online replica horloges 
USMC- Special Reaction Teams

  Velice zajímavými a ne příliš známými jednotkami v rámci námořní pěchoty Spojených států USMC jsou Special Reaction Teams – Týmy speciálního určení. Jedná se o týmy fungující v rámci Vojenské policie na jednotlivých základnách. Jejich úkolem je fungovat podobně jako fungují zásahové týmy běžné Policie. Prostředí vojenských základen se zločin nevyhýbá a často se objevuje v tvrdých formách ke kterým je potřeba nasadit specialisty. Týmy SRT zasahují zpravidla v těchto případech: zadržování rukojmí, zabarikádované osoby, boj proti odstřelovačům, boj proti teroristům a zadržení nebezpečných jedinců. Tyto týmy slouží pouze pro vnitřní potřebu Vojenské policie a nejsou nasazovány jako bojové jednotky ve vojenských operací.

  Tím  je dáno i používané vybavení, které je shodné s vybavením používaným policejními zásahovými týmy. Jedná se o pistole převážně M9 a samopaly HK MP5A5 nebo N. k dispozici jsou i brokovnice. Pro vstup do objektu se používají páčidla a beranidla. Součástí, která u nás zatím není moc vidět je i neprůstřelný štít, který se používá, když se jednotka musí dostat k budově přes nechráněný prostor. V Americe mají domy většinou zahradu kolem dokola domu a často se není za čím krýt. Vzhledem k tomu, že lidé mají často zbraně a vojáci téměř všichni osobní zbraň je to opatření na místě. Cílem samozřejmě není nebezpečnou osobu roztřílet na cucky, ale pokud možno ji zajistit živou. Je zde na místě použití pout a dalších donucovacích prostředků. Příslušníci týmů nosí kombinézy billige replica uhren z nehořlavého Nomexu. Samozřejmostí je vybavení balistickými přilbami a neprůstřelnými vestami.

  Zájemce o práci v týmu musí být 100% zdravý a musí být příslušníkem Vojenské policie. Pro týmy SRT neexistuje společná krycí jednotka. Každá základna má svůj tým a organizuje si jej podle svých potřeb. Proto se i počty osob v jednotlivých týmech liší. Odlišnosti naleznete i ve výcviku, ale v principu je sále tentýž. Platí, že vše se musí nacvičit tak, až to přejde do drilu. Vše se zkouší ve cvičných domech a piluje k dokonalosti. Zásahy policejního charakteru –je potřeba hodně rychlost a moment překvapení, jen tak se dá zabránit divoké přestřelce.

  Služba se může zdát v porovnání s bojovým nasazením pohodová, ale není tomu tak. Počet incidentů, které si vyžadují přítomnost SRT je relativně vysoký a člen týmu musí být k dispozici 24 hodin denně.

Zdroj: Commando.cz


Datum: 14.02.2005
Autor: ADMIN
Počet přístupů: 50686