Vítáme Vás na oficiálních stránkách Paintball Březová. Nepřehlédněte články!!! "Jak si zahrát paintball zadarmo" a "Slevové karty" 
Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30. března 2023 svátek má: Arnošt Počet přístupů: 212637
Německá verze  
Hledání
Fotoalbum
Odběr novinek
Jméno
Email
Počítadlo
ashrae 62.1api 1104aws d1.1aws download2014 asme standardasme a17.1ASME Y14.5IPC A-610Easme b31.1asme b31.3ASME QEI-1  moncler online replica horloges 
Tactical Assault Group (TAG)

 Austrálie si uvědomila, že na boj proti terorismu jsou potřeba specialisté a není možné jen tak někoho poslat, aby problém vyřešil. V roce 1979 vzniká v rámci australské SASR(více ZDE) speciální oddíl pro protiteroristické operace Tactical Assault Group zkráceně TAG. Byla to reakce na výbuch bomby v hotelu Hilton v Sydney. Téměř na den přesně kdy v Londýně probíhá operace na záchranu rukojmích na Iránském velvyslanectví – operace Nimrod (více ZDE), hlásí TAG operační způsobilost. Zpočátku se různě improvizovalo, ale postupně se výcvik stále více profesionalizoval. Udělala se veliká investice do centra pro boj v zastavěných oblastech kde je mimo budov k dispozici i torzo dopravního letadla Boeing 747. Toto zařízení v současnosti využívá celá řada jednotek. Bezpečnostní situace před olympijskými hrami v Sydney ukázala, že jedna jednotka pro celé území nestačí. Zásah musí být proveden brzy. Po vášnivých debatách bylo nalezeno řešení. Oblast na západ bude mít stávající TAG, který se přejmenuje na TAG-W a oblast na východ pokryje nový TAG-E, který vznikne na základně 4RAR s tím, že výcvik nových bojovníků zařídí SASR operační schopnost získal TAG-E v roce 2002.

 Do TAGu se dostane jen ten zájemce,který už slouží v některé z kmenových speciálních jednotek tj. SASR nebo 4RAR (více ZDE). Detaily výběrového řízení nejsou známy. Bojovníci neustále cvičí v jednom z nejlepších výcvikových center na světě. Ve výbavě mají zbraně M4 ráže 5,56 mm a zvláště pro boj v budovách oblíbené samopaly HK MP5 v různých variantách. Pro otevírání dveří je používána brokovnice Remington 870. odstřelovači mají k dispozici zbraně Accracy International X-18. Pistole jsou různé podle výběru.

 Bojovníci jsou oblečeni do černé kombinézy a vybaveni balistickou přilbou a neprůstřelnou vestou. Taktické vesty a popruhy jsou vyrobeny, aby zajišťovaly okamžitý přístup k potřebným věcem ať to jsou zásobníky, zásahové granáty nebo cokoliv jiného. Jednotka je vybavena pozorovacími přístroji a vaškerým vybavením potřebným pro získání informací před provedením přímé akce.

 Austrálie se vydala cestou zajištění bezpečnosti vlastních občanů na kvalitní úrovni. Může být příkladem pro mnoho zemí kvalitě vybavení a vycvičení specialisté jsou pro operace na záchranu rukojmích, boj s teroristy a podobnými živly nezbytnou nutností. Příkladem je nasazení TAGu při protidrogové operaci na korejské lodi, kde bylo zabaveno 50 kg narkotik.


Zdroj: Commando.cz


Datum: 10.02.2005
Autor: ADMIN
Počet přístupů: 142272
hodnocení
1 | 2 | 3 | 4 | 5 Známka: 0.61
počet známek: 107080