Vítáme Vás na oficiálních stránkách Paintball Březová. Nepřehlédněte články!!! "Jak si zahrát paintball zadarmo" a "Slevové karty" 
Dobré ráno, dnes je sobota 27. listopadu 2021 svátek má: Xenie Počet přístupů: 30468
Německá verze  
Hledání
Fotoalbum
Odběr novinek
Jméno
Email
Počítadlo
ashrae 62.1api 1104aws d1.1aws download2014 asme standardasme a17.1ASME Y14.5IPC A-610Easme b31.1asme b31.3ASME QEI-1  moncler online replica horloges 
Komando Specialkräfte - KSK

 Pokud začneme hovořit o Německu a speciálních jednotkách, tak většině lidí se automaticky vypraví GSG-9 a jejich úspěšný zásah v Mogadišu(více ZDE) při osvobozování rukojmí v letadle Lufthansy. Jednalo se o vskutku průkopnickou akci, která měla za následek vznik dalších podobných jednotek po celém světě. V roce 1996 však GSG-9 částečně přišla o práci. V Německu se objevilo Komando Spezialkräfte německého Bundeswehru.

  Poprvé se o jednotce speciálních sil Bundeswehru zmínil ministr obrany Volker Rühe v konceptu resortu předloženém Spolkové vládě v roce 1995. Kabinet tuto vizi schválil a 20.září roku1996 spatřilo světlo světa nová jednotka speciálních sil Kommando Spezialkräfte- KSK.
Bylo několik důvodů k tomuto kroku:
a)      V roce 1994 během občanské války ve Rwandě muselo být 11 německých občanů zachráněno francouzskými výsadkáři, protože        Bundeswehr nedisponoval jednotkou pro zásahy za těchto okolností.
b)      GSG-9 (více ZDE)je policejní jednotka a spadá pod ministerstvo vnitra. Nasazení policistů ve vojenském konfliktu by došlo k porušení  mezinárodních dohod. Praxe je taková, že policie se stará o vnitřní bezpečnost státu a armáda o mezinárodní konflikty a ochranu občanů v zahraničí.
c)       Vzniku takové jednotky na půdě armády bránil až donedávna zákon, který znemožňoval Německu mít profesionální armádu a tím pádem i vlastně jednotky tohoto typu. Proto, existoval jakýsi právní paskvil, kdy policie mohla provést akci v zahraničí. Nyní ovšem armáda profesionální jednotky mít může a tak vytvoření nic nebránilo.

 Roty 1 a 2 získaly operační schopnost v roce 1999 a v roce  byla operační schopnost uznána celé jednotce.

 Koncem roku 2001 došlo k nasazení KSK v rámci operace Enduring Freedom v Afghánistánu. Na místo byla vyslána posílená rota o velikosti 100 vojáků. Vojáci KSK se účastnili i obrovské operace Anakonda a přesto, že šlo o jejich první bojové nasazení, získali nejen cenné zkušenosti, ale i respekt kolegů z amerických speciálních sil. Systémem rotací bylo KSK přítomná až do roku . o tom, zda jednotka v Afghánistánu ještě působí se nehovoří.

 Jednotka má následující úkoly:

-          Získávání klíčových informací o protivníkovi pro velení armády

-          Záchrana osob z kritických válečných oblastí nebo rukojmí zadržených teroristy v zahraničí

-          Operace na ochranu zájmů Německa v zahraničí

-          Likvidace důležitých cílů (objektů, zbraní i osob)

 Jednotka KSK sídlí v kasárnách Graf Zeppelin ve městě Calw v oblasti Schwarzwald. Celá jednotka má něco kolem 1000 vojáků z čehož jsou 850 profesionálové.

 Jednotka má následující strukturu:
-          Velitelství
-          Štábní a spojovací rota ( Štábní četa a 3 spojovací čety)
-          Zabezpečovací rota
-          Rota hloubkového průzkumu
-          4 roty speciálních sil
-          Výcvikové a výběrové středisko
Každá rota speciálních sil je o velikosti 80 vojáků a skládá se ze 4 čet.
  
Každá z čet má svou specializaci:
 1.četa je pro pozemní boj
 
2.četa pro speciální výsadkové operace
 3.četa je pro obojživelné operace
4.četa je pro boj v obtížných klimatických podmínkách ( hory, polární oblasti atd.)
 
každá četa se dělí na 4 skupiny jež tvoří vojáci s těmito kvalifikacemi:
 -     zbraňový specialista
-          spojař
-          průzkumník
-          zdravotník
  
 Výběr a výcvik

 Zájemci o práci u jednotky musejí jako všude na světě projít výběrovým řízením. Ochota stát se profesionálem je samozřejmostí. Prvním omezením ještě před samotným výběrovým řízením je věk. Maximální věková hranice pro důstojníky je 30 let, pro poddůstojníky 32 let a pro vojáky 25 let. Tato hranice je dána délkou doby, po kterou se musí voják vzdělávat, než dosáhne plné operační způsobilosti a následně délkou doby kterou aktivně působí v jednotce. Jak je všeobecně známo, mladí lidé se lépe smiřují s těžkými podmínkami a u řady vojáků průzkumníků/výsadkářů se po třicátém roce života začne projevovat opotřebení vojenským povoláním. Za tímto rozhodnutím stojí neúprosná logika a ekonomika věci. Dále musíte mít německé občanství, absolvovánu střední školu. Podmínkou je ochota absolvovat výsadkářský výcvik a dále ochota ke službě v armádě po dobu 12 let. Výcvikové řízení probíhá po několik dní u Výcvikového a výběrového střediska. Po vykonání psychotestu jsou na řadě zkoušky tělesné zdatnosti. Jsou dány určité minimální limity, které má uchazeč splňovat:

      -          5 shybů na hrazdě
-          Armádní test zdatnosti
-          Překonat překážkovou dráhu v maskáčích a helmě v čase menším jak 1:40 min.
-          Uběhnout v maskáčích a s batohem vážícím 20 kg 7 km v čase 52 min.
-          Uplavat 500 m v čase 13 min.
 
Všechny hodnosti jsou samozřejmě limitní a uchazeč se musí ve vlastním zájmu pohybovat mnohem výše. Součástí výběrového řízení je i vytrvalostní test, který trvá 90 hodin během kterých na jeden den připadají pouze 3 hodiny spánku. Cílem tohoto testu je zjistit jak se uchazeči chovají v krizových situacích za spánkové deprivace. Během výběrového řízení jsou uchazeči sledováni lékaři a to nejen po stránce tělesné, ale i psychické. Za celým tím utrpením a fyzickými testy je skryto jediné: Najít ty lidi, kteří mají pevnou vůli. Ty, kteří se pečlivě připravují na výběrové řízení, kteří vědí co chtějí a svého cíle se nevzdají v okamžiku kdy cítí napětí, vyčerpání, ty u nichž rozhoduje vůle nad pocity. Toto neplatí jen u KSK, ale u všech jednotek speciálních sil. Vojáci z KSK velice rychle přijali pravidla součastného boje speciálních sil i s chováním vojáků. Správný bojovník speciálních sil se navenek na veřejnosti neprojevuje, ale v akci jedná rychle a aktivně.

 To, že pevná vůle není potřeba jen na výběrové řízení, je zřejmé z toho, co musí vojáci projít v případě, že jsou přijati. Výcvik totiž stojí teprve před nimi. 9 měsíců trvá základní výcvik v mezinárodní škole hloubkového průzkumu v Pfullendorfu. Mimo základních vojenských znalostí se učí hloubkovému průzkumu, řízení vozidel a seskoky na padácích. Následuje první kurz pro rotmistry trvající 3 měsíce. Další 3 měsíce je praxe u výcvikové jednotky. Po ní pokračují další 3 měsíce školení ve škole hloubkového průzkumu na velitele skupiny hloubkového průzkumu. Pak následuje přezkoušení znalostí a zdatnosti trvající 4 týdny. Pokud uchazeč neuspěje je převeden k výsadkářům nebo k hloubkovému průzkumu. Pokud uspěje následuje 9 měsíců výcviku vojáka speciálních sil přímo u jednotky. Posledním absolvovaným školením je dokončení studia na rotmistra, které trvá 5 měsíců. S tím posledním školením to není přesné, protože vojáci se vzdělávají neustále. Učí se své specializace, jazyky a nové postupy.

 Spulopráce ve výcviku je rozvinuta jak do zahraničí, tak i mezi jednotlivými resorty a dochází ke společným cvičením s GSG-9 i když je z obou stran cítit jistý odstup. Součástí výcviku je i výcvik ve střelbě. Palebný průměr je tak veliký, že řada vojáků u pěchoty jej nedosáhne za celou službu u armády.

   Zbraně a vybavení 
 Hlavní zbraní jednotky je útočná puška (Gewehr) G36K ráže 5,56 NATO. Jedná se o zkrácené provedení. V některých případech je vybavena i podvěsným granátometem GraPi – Granatenpistole ráže 40mm. Zbraně jsou opatřeny kolimátory, taktickými svítilnami, noktovizory a laserovými zaměřovači. Z tohoto důvodu zbraň nemá klasická mířidla, ale mířidla sklopná, která se stejně většinou nepoužívají. Zbraně vojáků, kteří se účastnili bojů v Afghánistánu, jsou opatřeny maskovacím nátěrem. Je to jedna z dobrých věcí, která se vžila snad u všech jednotek speciálních sil a dnes už nejen tam. Pro boj v zastavěných oblastech jsou využívány samopaly ( Maschienenpistole) HK v ráži 9 mm v provedení MP5SD6, MP5K a MP5PDW. Zbraní, které není až tak běžná je MP7PDW. Těžší zbraně zastupuje těžký kulomet .50 MG (Maschienengewehr) a protitankové zbraně Panzerfaust 3 a komplet Milan. Používané pistole nesou označení P8 a P12 a vycházejí z pistole HK USP. Odstřelovači používají pušku G22A1 s různými typy dioptrů. Jedná se o zbraň od Accuracy International – AW v ráži .300 Winchester magnum.
  
 Uniformy
Výstroj vojáků je velice různorodá podle povahy úkolu, které provádějí. Základem je standardní německá polní uniforma připomínající druhoválečný vzor „hrách“ včetně kompletního řemení ve stejném maskovacím provedení. K dispozici jsou i černé kombinézy a neprůstřelné vesty spolu s řadou bezpečnostních doplňků jako jsou kvalitní rukavice, boty i nákoleníky. 
  
  


Technika
Jednotka má pro pozemní přepravu vozidla značky Mercedes. Původně to byl téměř základní vojenský typ G označovaný jako „Wolf“, ale dnes už existuje nové provedení, které prošlo i Afghánistánem, 3,3 tuny vážící s označení AGF. Na vozidlo může být lafetována pestrá paleta zbraní od již zmíněného kulometu .50 MG až po automatický granátomet GMG (Granatmaschinengerät). Jako podpůrné vozidlo je využíván vojenský Mercedes Unimog.
  
Nasazení
2001-2003 Afghánistán v rámci operace Enduring Freedom
Zdroj: Commando.cz


Datum: 04.03.2005
Autor: ADMIN
Počet přístupů: 158264
hodnocení
1 | 2 | 3 | 4 | 5 Známka: 0.65
počet známek: 100218