Vítáme Vás na oficiálních stránkách Paintball Březová. Nepřehlédněte články!!! "Jak si zahrát paintball zadarmo" a "Slevové karty" 
Dobré ráno, dnes je sobota 27. listopadu 2021 svátek má: Xenie Počet přístupů: 30367
Německá verze  
Hledání
Fotoalbum
Odběr novinek
Jméno
Email
Počítadlo
ashrae 62.1api 1104aws d1.1aws download2014 asme standardasme a17.1ASME Y14.5IPC A-610Easme b31.1asme b31.3ASME QEI-1  moncler online replica horloges 
Joint Task Force Two – JTF 2

Ve světě je mnoho známých jednotek speciálních sil, ale je řada jednotek, které znají jen někteří specialisté. Jednou z nich je Joint Task Force Two kanadských ozbrojených sil, zkráceně JTF2.

 JFT2 je jedna z nejmladších jednotek speciálních sil s datem narození 1.dubna 1993. Boj proti terorismu měla v popisu práce Kanadská královská jízdní policie, ale analýzou bylo zjištěno, že tato práce vyžaduje mnohem více péče než se jí dosud dostávalo a pro nasazení v zahraničí jsou vhodnější vojáci než policie. Na základě tohoto zjištění byla vytvořena taková speciální jednotka v rámci kanadských ozbrojených sil. Tato jednotka spadá přímo pod vrchního velitele ozbrojených sil. Od 11.září 2001 je boj proti terorismu považován za klíčovou záležitost, a tak byl dán příkaz ke zvětšení počtu operátorů a byl navýšen počet. To za účelem zajistit občanům Kanady ochranu po 24 hodin dostatečným počtem operátorů. JTF2 nesedí pouze v kanceláři, ale kromě cvičení má na svém kontě řadu nasazení v zahraničí. Ministerstvo obrany hovoří otevřeně pouze o nasazení JTF2 jako součást Task Force K-Bar v Afghánistánu. Účast na operacích tohoto uskupení získalo jednotce ve světě speciálních sil dobré jméno. JTF2 měla i další operace v zahraničí, ale k těm se oficiálně zdroje odmítají vyjadřovat. Spekuluje se o nasazení na Balkáně, v Africe a Jižní Americe. Hodně lidí se zaráží nad poněkud podivným jménem jednotky. Obvykle, když hovoříme o Task Force, máme na mysli úkolové seskupení různých jednotek pro určitou misi nebo operaci. Vlastně to tak je i v tomto případě. Členem jednotky se může stát kdokoliv z pozemních sil, vzdušných sil i námořnictva. Joint Task Force znanená to, že jednotka je vytvořena z lidí různých částí ozbrojených sil. To číslo dvě na konci názvu je pouze rozlišovacím znakem proti existujícím úkolovým uskupením – Task Force.

   Úkoly

 Jak již bylo zmíněno, JTF2 má za hlavní úkol provádět protiteroristické operace. Neznamená to pouze záchranu rukojmích. Tyto operace zahrnují mnohem více jako např. evakuaci kanadských občanů z válečných oblastí, provádění speciálních operací hluboko v protivníkově týlu a výcvik speciálních sil jiných států. Operace v týlu jsou různého typu od hloubkového průzkumu po operace typu Direct Action.

  Výběr a výcvik

 Tento typ operací vyžaduje profesionální personál. Kdo se může ucházet o místo v jednotce? Prvním požadavkem jsou 2 roky služby v ozbrojených sil nebo 3 roky jako záložák. Podstoupíte úvodní test fyzické zdatnosti jestli splňujete základní normy jednotky. Zcela nepochybně musíte být zcela fit a v perfektní kondici. Je potřeba se rozhodnout, zda budete chtít být operátorem nebo součást podpůrného týmu. Budoucí operátoři podstupují 7 dnů trvající výběrové řízení. Oblečení do šedých cvičebních úborů se žluto černými čísly na hrudi podstupují malé mučení. Během výběrového řízení dělají tisíce kliků a lehů sedů. Musí se například vypořádat s gumovým člunem na zamrzající řece a podobné nepříjemnosti. Hlavním účelem je vyzkoušet psychickou odolnost a týmovou spolupráci, jež jsou pro tyto jednotky nezbytné. Výběrové řízení je prováděno při nedostatku spánku, což se přibližuje skutečnému operačnímu nasazení. Lidé z podpůrného týmu toto nepostupují, ale musejí být jedni z nejlepších v oblasti pro niž byli vybráni. Vraťme se ale k operátorům. Po úspěšném výběrovém řízení následuje kompletní výcvik u výcvikové jednotky. Není pouze střelba, ale i výcvik zdravotníka, spojaře, potápění, seskoky padákem, odstřelovačský výcvik podle specializace jednotlivce. Všichni musí perfektně zvládat metody vysazení a vyzvednutí. Obvykle jsou využívány vrtulníky a metody Fastrope nebo SPIE, ale i vysazení z člunů nebo z ponorek. Lekce taktiky jsou životně důležité.

 Výzbroj a vybavení

 Není možné provádět speciální operace bez odpovídajícího vybavení. Začněme zbraněmi. Hlavní zbraní je karabina C8 od firmy Diemaco. Jedná se o rodinu zbraní M16/M4 vyráběnou v Kanadě pro kanadské ozbrojené síly a evropský trh. Operátoři mají zbraň vybavenou kolimátry pro rychlejší zamíření. Pro operace v budovách a na lodích mají ve svém arzenálu samopal HK MP5N, které jsou obvykle vybaveny taktickým světlem nebo laserovým zaměřovačem. Jednotka používá také různé druhy pistolí, odstřelovací pušky a granátomety M203.

 Operátoři používají modré kombinézy, standardní polní uniformu s kanadským digitálním vzorem nebo s pouštním vzorem. V některých situacích používají i civilní oblečení. Běžné je používání neprůstřelných vest, balistických přileb upravených pro použití komunikačních prostředků, chráničů kolen a loktů, taktických brýlí a taktických vest.

  Technika

 Jednotka používá terénní vozidla Humvee ve verzi pro speciální operace. Humvee byly nasazeny v operacích v Afghánistánu, vybaveny těžkými kulomety. Jako standardní helikoptéra je používán CH-146 Griffon, což je kanadská moderní verze vrtulníku HUEY.

 Kanada má plně profesionální jednotku pro ochranu svých obyvatel před terorismem jak na kanadském území a všude po světě. Ozbrojené síly se starají o bezpečnost svých operátorů a z těchto důvodů udržuje řadu věcí v tajnosti.


Zdroj: Commando.cz


Datum: 12.03.2005
Autor: ADMIN
Počet přístupů: 167428
hodnocení
1 | 2 | 3 | 4 | 5 Známka: 0.62
počet známek: 106052